مطالبی درباره اخلاق مهندسی

در این صفحه سعی می شود اطلاعاتی راجع به این شاخه علمی به تدریج ارائه شود.

معرفی کتاب جدید: بایسته های اخلاق مهندسی

یکشنبه 19 آبان‌ماه سال 1392 09:27 ب.ظ نویسنده: علی دیزانی نظرات: 3 نظر چاپ

        


در چند ماه گذشته کتاب اخلاق مهندسی نوشته آقای چارلز بی فلدرمن، استاد دانشگاه نیومکزیکو توسط  آقایان مهندسان مصطفی ساکت و حسین کرد ترجمه و توسط انتشارات هرمس به زیور چاپ آراسته شده است.

 این کتاب را می توان از بهترین کتاب های درسی اخلاق مهندسی به ویژه برای یک درس دو واحدی دانست. همان طور که قبلا عرض کردم، آقای فلدرمن در مباحث اخلاقی از کتاب آقای چارلز هریس بسیار استفاده کرده است. کتاب اصلی دارای 156 صفحه است که نشانگر موجز گویی نویسنده دانشمند آن است. کتاب حاضر اگرچه  ترجمه ویرایش سوم کتاب اصلی است ، ولی مترجم محترم با انتشار ویرایش چهارم کتاب اقدام به تطبیق مطالب دو ویرایش و اضافه نمودن مطالب جدید کرده اند.


 با این که مترجم محترم قبل از انتشار کتاب نسخه ای متنی از کتاب به حقیر هدیه فرمودند، ولی متأسفانه در تلاشی خیابانی(!) که برای خرید چند نسخه از آن درضلع شمالی دانشگاه تهران داشتم، به هیچ نسخه ای دست نیافتم. لذا از همین جا از مترجمان جوان و فرهیخته کتاب و انتشارات هرمس خواهشمندم  پخش کتاب را به نحو مناسب انجام دهند تا دانشجویان و مهندسان کشور عزیزمان بدون زحمت بسیار به مطالب ارزشمند آن دست بیابند.
البته علاقه مندان می توانند به سایت فروشگاه الکترونیکی شهر کتاب مراجعه کرده و از هر جای کشور عزیزمان به خرید این کتاب ارزشمند اقدام کنند. لینک زیر شما را به صفحه مربوطه راهنمایی می کند.
لینک کتاب در سایت شهر کتاب
بنده به عنوان علاقه مند به مباحث اخلاق مهندسی از آقای مهندس مصطفی ساکت و آقای مهندس حسین کرد تشکر می کنم. امیدوارم خداوند متعال همچنان توفیق خدمت به کشور عزیزمان را به این دوستان جوانمان عنایت فرماید. انشاءالله